TEK EVİMİZ DÜNYA SLOGANIYLA KÖRFEZ TEMİZLİĞİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Türkiye’nin her kıyısında Rize’den Hatay’a kadar kampüslerde Bahçeşehir Koleji olarak çevre kirliliğine dikkat çekmek ve daha temiz bir dünya için 8333 km olan kıyılarımız da Türkiye’nin en büyük kıyı temizliği hareketi gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir bir dünya için okullarımızın temiz bir çevre programı kapsamında ‘Tek Evim Dünya’ sloganıyla, veli öğrenci ve halkın katılımıyla eş zamanlı olarak sabah saatlerinde kıyı temizliği sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Projeye Arsuz İlçesindeki Karaağaç Sahili ev sahipliği yaptı. Protokolün de davet edildiği programda katılımcılar temiz çevre, temiz deniz ve ‘Tek Evim Dünya’ sloganıyla harekete geçti. Bu projeyle gönüllü katılımcıyla eş zamanlı olarak kıyı ve sahil şeritlerine akın etti.

Sosyal sorumluluk çerçevesinde yapılan bu projede Bahçeşehir Koleji ortaokul öğrencisi Derin Özer’in yaptığı konuşmayla deniz kirliliğine dikkat çekildi, deniz ve çevre temizliği konusunda bilinç kazandırma amaçlandı.

Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamada, “Uluslararası Kıyı Temizliği kampanyası ilk olarak ‘The Ocean Conservancy’ adlı sivil toplum kuruşu tarafından 1986 yılında, ABD’nin Texas eyaletinde 2800 gönüllünün 124 ton atık toplamasıyla başladı. Bahçeşehir Kolejleri ve İskenderun Bahçeşehir Koleji olarak Türkiye’nin ilk en büyük kıyı temizliğini başlatmakta ve sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirmekteyiz. Küçük yaştan itibaren bir çocuğa, bir gence denizin, yaşadığı çevrenin temizliğinin önemi; sahip çıkılması , korunması gereken ihtiyaçlar ve doğal güzellikler olduğunun bilincinin verilmesi gerektiği bu projeyle bir kez daha hatırlatılmış oldu. Böyle geniş çapta bir projeyi hayata geçirmek ve faaliyette bulunup kalabalık bir kitleyi buna dahil etmek istemek de gelecek nesiller için umut vericidir. Bahçeşehir Koleji olarak buna öncülük etmek , çocukları ve gençleri bilinçlendirmek de bizim için büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Projeyle ilgili olarak Arsuz Belediye Başkanı Sn Asaf Güven ve Karaağaç Plajı Tesisi çalışanlarına verdikleri destekten ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz” denildi. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>