MİNİKLERİN KIZILAY SEVGİSİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Yunus Emre Ortaokulu Okul Öncesi öğrencilerinin Kızılay Haftası dolayısıyla gerçekleştirdikleri etkinlikler göz dolduruyor.

Çocukların kültürel, sosyal ve sanatsal gelişimlerini artırma odaklı çalışmalarıyla örnek teşkil eden okulda, her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla renkli bir etkinlik düzenlendi.

Çocuklara uygulamalı eğitim verilerek, Kızılay’ı kavramaları sağlandı ve sanat etkinlikleri yapıldı. Ardından sınıfa çadır kurularak çocuklara aşçı, doktor gibi görevler verilerek canlandırma çalışmaları yapıldı. Aşçı olan çocuklar tarafından çocuklara çorba dağıtımı yapıldı. Yapılan etkinlikler öğrenciler ve veliler tarafından beğeni ile karşılandı.

Yunus Emre Ortaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Şükran Uzun, amaçlarının miniklere Kızılay bilincini aşılamak olduğunu belirtti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>