İSKENDERUN PALMİYE TÜPBEBEK MERKEZİ HİZMETE BAŞLIYOR

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Özel İskenderun Palmiye Hastanesi ve Tüpbebek kadrosu, Tüpbebek merkezini kurma ile ilgili alt yapı hazırlıklarını tamamlayarak tüp bebek merkezini açmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda toplumumuzda çocuk sahibi olamama problemleri artmakta ve tedaviye başvuran hasta sayısı gün geçtikçe fazlalaşıyor.
Evli çiftlerin yaklaşık %15 -20 civarı kısırlık problemleriyle karşılaşıyor ve çözüm arıyor. Tüpbebek tedavileri kısırlık problemlerini çözmede yüksek başarılı bir seçenek olarak uygulanıyor. İskenderun’da kısırlık tedavileri yapılabilmekle beraber tedavilerin, aşılamaların sonuçsuz kaldığı durumlarda ve tüp bebek uygulaması gerekliliğinde hastalar, şehir dışına gitmek zorunda kalıyordu.

ŞEHİR DIŞINA GİTMEYE SON!
Hastalar, bu durumdan hem maddi hem manevi hem de zaman olarak kayıplara uğruyordu. Bu anlamda ilçede bir tüpbebek merkezinin bulunmaması büyük bir eksiklik idi. Özel Palmiye Hastanesinin çalışmaları ve deneyimli bir kadronun varlığı ile kurulacak olan Tüpbebek merkezinin yakında faaliyete geçecek olması memnuniyet verici olarak karşılandı.

Özel Palmiye Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yılmaz Şahutoğlu, “Yöremizde bir eksiklik olan tüpbebek merkezinin hastanemizde açılması mutluluk verici. Yöremizde sağlık anlamında bir eksiklik daha giderildi. Artık tüpbebek tedavileri için ailelerimizin çevre illere gitmesine gerek kalmayacak ve son teknoloji donanımlı tüpbebek ünitemizde tedavilerini alabileceklerdir. Palmiye hastanesi ailesi olarak hastalarımıza her zaman en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Aynı gayreti tüpbebek merkezi içinde harcadık. Kısırlık tedavileri ve tüpbebek konusunda yöremizin deneyimli, başarılı hekimlerinin palmiye hastanesi ailesi çatısı altında olması bu gayretin sonucudur ve ayrıca bizleri mutlu etmektedir. Hayırlı olsun” dedi.

BİR AY İÇİNDE AÇILIYOR
Tüpbebek merkezi ekibinin içinde bulunan Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu, Op.Dr. Ozan Turgut, Dr. Berna Altunay ile hizmete girecek olan Tüpbebek merkezi hakkında görüştük.
Sorularımızı cevaplayan Dr. Burak Sivaslıoğlu, “2011 yılında İskenderun’a tayin olduğum dönemden bu yana hastalarıma kısırlık problemleri ve tedavileri ile ilgili hizmet vermeye çalışıyorum. İskenderun devlet hastanesinde bulunduğum dönemde sperm laboratuvarını geliştirerek aşılama uygulamalarını ücretsiz olarak başlatmıştık. Bir sonraki aşama İskenderun devlet hastanesine tüp bebek merkezi kurulmasıydı. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapmamıza rağmen devlet hastanesinde bunu maalesef gerçekleştiremedik. Özel olarak çalışmalarımın devamında yenilikçi yaklaşımla mikroçipli aşılama uygulamalarını da başlattım. Ancak tedavilerin ve aşılamaların yetersiz kaldığı durumlarda hastalarımızı çevre illere tüpbebek uygulaması için gönderiyorduk. Bu anlamda İskenderun’da bir tüpbebek merkezinin olmaması büyük bir eksiklikti ve hep aklımda İskenderun’da bir tüpbebek merkezinin olması gerekliliği vardı. Artık sona geldik, inşallah bir ay içinde İskenderun’da da artık bir tüpbebek merkezi açılmış olacak. Özel Palmiye Hastanesi bünyesinde deneyimli bir kadro ile yakında tüpbebek uygulamalarına başlıyoruz. Yöremiz ve hastalarımız adına çok mutluyum, güzel İskenderun’umuza hayırlı olsun“ dedi.

TECRÜBELİ KADRO GÖREV BAŞINDA
Kadronun içinde bulunan kadın hastalıkları, doğum ve tüpbebek uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut ise “Tüpbebek ihtiyacı olan ailelerimizi İskenderun’da tedavi etmekten ve tecrübelerimizi yöremize aktarmaktan mutluyum, hayırlı uğurlu olsun“ dedi.
Merkezin koordinatörü Dr. Berna Altunay “Büyük uğraşlar sonunda kurmayı başardığımız ve yakında hizmete girecek olan İskenderun palmiye tüpbebek merkezinde sona gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. İşinde uzman bir kadro ile kaliteden ödün vermeyen ve hasta memnuniyetini en üst seviyede olmasını hedefleyen bir anlayışla hizmet vereceğiz. En son teknoloji ile donatılmış laboratuvarımızda yüksek başarı hedefleyerek büyük şehirlerde yapılan tüm uygulamaları merkezimizde de yapmakla beraber daha iyisi için çalışacağız ve yeni gelişmeleri hep takip edeceğiz. Artık İskenderun, çevre il ve ilçelerdeki hastalarımızın uzağa gitmelerine gerek kalmamıştır. Bir İskenderunlu olarak bu hizmetin memleketime gelmesinin mutluluğu tarif edilemez. Tüm ailelerimizin çocuk sahibi olma hayallerini çok yakında inşallah İskenderun’da gerçekleştireceğiz. Yöremize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>