ZİRVEYE BAYRAK DİKTİLER!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun ilçesinde bir grup genç, Amanos dağı zirvesine yaklaşık 4,5 saatlik tırmanmanın ardından, yaylalarının en yüksek noktasına kendi imkanlarıyla gururla Türk Bayrağı diktiler.

İskenderun kırsalında bulunan Akçay Mahallesi’nin Bağlıca yaylasının en yüksek noktasına Türk Bayrağı dikmeye karar veren Yahya- Mehmet-Hanifi Pekşen, Turan kazakçı, İsrafil Çıracı, İshak yaldız, Hurşit Çıracı, Hanifi-Abdul Hamid gökçe, Talip Yaldız ve Kürşat Gökçe adlı gençler tüm malzemeleri temin ederek yola koyuldu.

Gençler Akça Bağlıca yaylasına yaklaşık 4,5 saatlik bir tırmanışın ardından yaylanın en yüksek yerine sırtlarına aldıkları 100 kg ağırlığındaki demirden bayrak direği, 1 torba çimento 4 çuval kum, 2 damacana su taşıdı.

Gençler, Mahalle ve kent merkezinden de görülme imkanı bulunan yaylanın en yüksek noktasına bayrak direği yerleştirdikten sonra harçla sağlamlaştırıldı.

Daha sonra gençler tarafından ip düzeneğiyle Ay yıldızlı Türk Bayrağı büyük bir vatan sevgisi ve gururla göndere çekildi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>