KURU YÜK GEMİSİNDEKİ YANGIN KORKUTTU

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun İlçesi 2. Organize Sanayi Bölgesi Atakaş Limanı’na yanaşan Türk Bandralı Kran Asya adlı kuru yük gemisinde dün gece yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Rusya’nın Novorossiysk limanından aldığı yükle İskenderun Atakaş limanına demirleyen 9327 grostonluk kuru yük gemisi Kran Asya’da dün gece saat 24.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir makine dairesinde yangın çıktı.

Mürettebat ve liman ekipleri yangına müdahale etti. Kısa sürede büyüyen yangın makine dairesinden, üst güverteye kadar yayıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de sevk edildiği yangın, denizden de yangın söndürme römorkörlerinin de müdahalesiyle yaklaşık iki saat süren bir çalışma sonrasında önce kontrol altına alındı.

Soğutma çalışmalarıyla birlikte yangın tamamen söndürüldü. Geminin makine dairesinde çıktığı öğrenilen yangında hasar tespit çalışmaları ile soruşturma başlatıldı.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>