HAYATİ TEHLİKESİ YOKTUR’ RAPORUNA TEPKİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’da 19 yaşındaki Berfin Özek’in yüzüne asit türünden bir sıvı dökerek sağ gözünü kaybetmesine ve yüzünün bir bölümünün yanmasına neden olduğu ileri sürülen sanığın, “kasten öldürme teşebbüsü” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşması görüldü.

İskenderun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ozan Ç’nin annesi Yeter Ç, mağdur Özek’in annesi Zeynep Özek ve ağabeyi Barış Özek, CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, tarafların avukatları ile bazı kadın platformlarının temsilcileri katıldı. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatının da hazır bulunduğu duruşmada, tutuklu sanık Ozan Ç’nin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunması alındı. Ozan Ç, suçsuz olduğunu öne sürerek tahliyesini talep etti.

SANIĞIN TUTUKLUĞUNUN DEVAMINA..
Berfin Özek’in avukatı Mehtap Sert ise adli tıptan gelen “hayati tehlikesi yoktur” raporuna itiraz ederek raporun tekrar alınmasını istedi. “Berfin Özek’in ne zaman ifade verebileceğinin” sorulması üzerine avukat Sert, müvekkilinin geçirdiği yoğun ameliyatlar nedeniyle duruşmaya katılamadığını belirtti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘ÖNÜMÜZDEKİ CELSE MÜTALAA VERİLMESİNİ BEKLİYORUZ’
Özek’in avukatı Mehtap Sert, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Berfin Özek’in ameliyat sürecinin yoğun ve sancılı geçtiğini söyledi. Müvekkilinin bir sonraki duruşmada teknik donanımlar hazırlanarak dinleneceğini aktaran Sert, “Önümüzdeki celse mütalaa verilmesini bekliyoruz” dedi.

‘GÜNLERCE PLANLAMIŞ’
Bir gazetecinin Adli Tıp raporuna ilişkin sorusu üzerine Sert, “Orada asidin 1,5 litre olduğu ve tepesinden aşağıya döküldüğü hususu değerlendirilmemiş. Birinin başından aşağıya 1,5 litre asit döküyorsanız bunun boğazına gelip öldürme ihtimali olduğunu da biliyorsunuzdur. Bunu bir anlık öfkeyle yapmamış yani tasarlamış, günlerce planlamış” ifadesini kullandı.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>