GÜBRETAŞ’TAN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


GÜBRETAŞ, 1954 yılında Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikasını kurduğu İskenderun’da, yeni ve modern bir tesis daha kazandırdı. Yatırımı yeni tamamlanan ve GÜBRETAŞ’ın depolama kapasitesini 472 bin tona yükseltecek yatırım, 60 milyon TL’lik bütçeyle gerçekleştirildi.

Tesis bünyesinde lojistik depolarının yanı sıra İskenderun Bölge Müdürlüğü ve İskenderun Laboratuvarı da tamamlanarak hizmete alındı.

Sarıseki mevkiinde yer alan Gübretaş tesislerinde gerçekleştirilen açılış törenine; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Tarım Kredi Kooperatifleri (TKKMB) Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Poyraz, Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (TKKMB) Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdulkerim Güven, İskenderun Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal ve Ahmet Keskin, Kurum Müdürleri, Gübretaş yetkilileri ve diğer davetliler katıldı.

Sektörünün öncü şirketi GÜBRETAŞ, 1954 yılında Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikasını kurduğu İskenderun’da bu kez de yeni ve modern bir tesis daha kurarak, faaliyetlerine ivme kazandırdı.

Yatırımı henüz tamamlanan ve GÜBRETAŞ’ın depolama kapasitesini 472 bin tona yükseltecek bu yatırım 60 milyon TL’lik bütçeyle gerçekleştirilmiş olup, tesis bünyesinde lojistik depolarının yanı sıra İskenderun Bölge Müdürlüğü ve İskenderun Laboratuvarı da hizmete girdi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>