DEVLETİN İPİNE SIMSIKI SARILMALIYIZ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Samsun’dan Hatay’a atanan Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, “Bizim bir tek sarılacak ipimiz var. O da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ipidir. Başka bir ipimiz yok” dedi.

Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Hatay Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, zor bir süreçte göreve başladıklarını belirterek, “Ülkemizin tarihinde görülmeyen ender olarak yaşayacağımız süreçlerin başında, peşinden 15 Temmuz şerefsizce ve haince yapılan darbe girişimi, ardından Samsun’un tarihine damga vuracak olan olimpiyatlar, ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümü etkinlikleri. Bütün bunları yaparken büyük bir mücadele verdik. Bu mücadelede idari anlamda, tayin anlamında aramızdan ayrılan veya yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Bu mücadelede hedeflerimizden ayıklananlar oldu, olmak zorundaydı. İlk geldiğim gün idari kadroya şunu söylemiştim: Bizim bir tek sarılacak ipimiz var o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ipidir. Başka bir ipimiz yok. Bugüne kadar aynı düsturla geldik bundan sonrada aynı düsturla gideceğiz. Benim sizden isteğim devletin ipine sıkı sıkı sarılmanız. Bizden devlet başka bir şey istemiyor. Hepimize bunun için maaş veriyor, bunun için çalıştırıyor. Bundan da bugüne kadar ne ben ne siz ödün verdiriz. Çıkan kararname ile Hatay Emniyet Müdürlüğüne atandım. Orası zor bir coğrafya. Suriye sınırında, sınırımızın ötesinde karışıklar var. İnşallah orada da bu verdiğimiz mücadeleyi devlet millet mücadelesini en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.
HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>