BU OKULDA EĞİTİM VERİLECEK Mİ?!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Arsuz’a bağlı Kozaklı mahallesinde yollar genişletildi, ancak asfalt bir türlü yapılamadı. Onlarca diyaliz hastası bulunan mahallede, hastalar mağdur oluyor.
Aynı köyde eğitim veren ilkokulunun durumu ise içler acısı.

Okulların açılmasına sayılı günler kala eğer gerekli tadilat yapılmaz ise çocukların bu şartlarda eğitim görecek olmaları düşündürücü. Bakımsızlık bir yana sanki okula birileri bilinçli olarak zarar vermiş ana sınıfı olduğu tahmin edilen sınıfta sağlam bir şey kalmamış.

Mahallede ikamet eden vatandaşlar, milli eğitim yetkilileri ve Arsuz Kaymakamlığı’nın soruna çözüm bulmasını istiyor. Mahalle sekinleri, “Ya okulu yıkın ya da restore edin. Bu binanın metruk binadan farkı yok” dediler.

Sosyal medyada bir takipçi şu mesajı paylaştı; “Cumartesi günü Kozaklı köyüne düğüne gittim. Düğün okul bahçesinde yapıldı. Bu esnada okula girdim, yalnız okul harabe gibi! Her yer çok kötü durumda. Sıvalar dökülmüş, tavan kirlenmiş, WC’yi hiç sormayın. Burayı bir eğitim kurumu olacak şekilde olması için sizin yardımınıza ihtiyaç vardır” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>