119 YILLIK TARİHİ OKULDA DERS ZİLİ HEYECANI

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim öğretim yılına bugün çalan ilk ders ziliyle başladı.

İskenderun’da 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Türkiye’nin 38. Sıradaki tarihi okul olma özelliğini bulunduran ve 119. Yaşını dolduran İskenderun Anadolu lisesinde sabah öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla tören düzenlendi.

İstiklal marşının okunmasıyla birlikte başlayan tören okul müdürü Yaşar Düzen’in konuşmasıyla devam etti. Okulun ilk gününde öğrencilerle tanışan okul müdürü Yaşar Düzen, “İskenderun lisesinde okuyan tüm öğrencilerin çok şanslı ve özel olduğunu belirterek burası tarihi bir lisedir. 119. Yaşına giren bir okulun içerisindeyiz. Bugün itibariyle İskenderun Lisesi eski günlerine kavuşmak için yoğun bir çaba harcayacak ve öğrencilerimizle birlikte bu başarıyı yakalayacağız” dedi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>