İSKENDERUN İL OLMALI

Published on:  /   Son güncellenme  /   1 Yorum


İskenderun Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çardaklı, “İskenderun İl olmalı” şeklinde kampanya başlattı.

Uzun senelerden beri İskenderun için devamlı il olması konusu gündeme geliyor ama maalesef İskenderun bir türlü il yapılmıyor.. En son mahalli ve idari seçimler bittiğinde İskenderun İl olması gündeme gelmiş ve bu şehirde yaşayanlar heyecana gelmişti. Seçimler biteli hemen hemen bir seneye yaklaşıyor ne yazık ki il olmamız bazı ulusal basında yazılanlarla kalıyor.

İskenderun Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çardaklı tüm İskenderun’lulara seslenerek, “İskenderun gönlümüzde il ama gerçek il olmadıkça sesimiz ve soluğumuz çıkmıyor. İskenderun Belediye Başkanımızın bu konuda hassasiyet sahibi olduğunu biliyoruz. Bizler Odamız olarak ‘Yeter artık il olmayı istiyoruz’ sloganıyla bu konuda ilk adımı atarak vatandaşlarımız ve tüm sivil toplum örgütlerinden ciddi destek bekliyoruz” dedi.

Kategori:

1 Yorum

  • Mehrali ÇELİK
    Reply

    Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası karar mı almış, başkan kendi kendine gelin güvey mi olmuş? İskenderun il yapılmak isteniyorsa bunun öncülüğünü Millet vekilleri ve belediye başkanları yapar.İsteyen STK ları ve seçmenler destek verir.Ama olacak iş değil.Antakyalılar izin vermez, razıda olmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>