İGM SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASINA KAVUŞTU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Yıllardır beton bir futbol sahasında antrenman yaparak gençlere sosyal alan yaratmaya çalışan İskenderun Gençlik Merkezi, hasretini çektiği suni çim sahaya sonunda kavuştu.İskenderun Gençliği için elini taşın altına koymaktan asla kaçmayan İskenderun Gençlik Merkezi, 6 yıl önce taşındığı binasının Futbol sahası ve Tenis Kortunun zeminin beton olması ve zamanla yaşanan aşınmalar yüzünden yapı malzemelerinin yüzeye çıkmasıyla neredeyse kullanılamaz hale gelen Futbol sahası gençlerin antrenman kazalarına maruz kalmaması için amacına uygun kullanılamıyordu.

Yakın zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen bir proje kapsamında Futbol sahası için ödenek alan Gençlik Merkezi Suni Çim Saha yapım çalışmalarına hızla başladı ve yaz bitmeden gençlerin hizmetine sundu. Yeni sahayı bir Futbol Turnuvası ile taçlandıran İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı; “Yıllardır Merkezimizin Futbol sahasına her bakışımda içimden keşke biraz daha sağlıklı bir zemin olsa da daha çok genç, daha çok yararlansa bu imkândan diye düşünmeden edemiyordum. Şimdi devletimizden aldığımız ödenek sayesinde çok daha sağlam ve sağlıklı bir zemine sahip sahamız var.

Şükürler olsun ki artık yaralanmalar çok daha aza inecek ve biz gönül rahatlığıyla sahamızın kapılarını gençlere açabileceğiz. Bu güzel haberi taçlandırmak içinde hemen bir Futbol Turnuvası düzenledik ve gençlerimizin mutluluğuna şahit olduk. Bu gençlik her şeyin en iyisini hak ediyor ve biz bunun için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Tüm gençlerimizi sahamızda antrenman yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>