BİZ BİZE SOHBETLER, HATAY’DA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğindegeçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile diğer göçmen grupların yoğun olarak yaşadığı illerde gerçekleştilecek olan “Biz Bize Sohbetler” etkinliğinin beşincisi, 22 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde saat 09.30’da Hatay’da (Güngör Ottoman Palace) gerçekleştirilecek.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; “Ülkemizde bulunan uluslararası koruma başvuru ve statü sahipleri ile geçici koruma altındaki bireylerin ve ev sahibi toplumun sosyal uyuma ilişkin yaşadıkları zorlukları ve bakış açılarını anlamak, sosyal uyuma yönelik illerde yürütülen faaliyetleri ve yaşanan sorunları yerinde tespit etmek amacıyla beşincisi Hatay’da gerçekleştirilecek toplantıya; Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, GİGM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Hatay İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Cengiz Bilen’in yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve yerli yabancı halk da katılacak.

‘Biz Bize Sohbetler’ etkinliğinde; Sosyal Uyum Alanında Yürütülen Faaliyetler, Birlikte Yaşam Kültürü, STK ve Belediyelerin Sosyal Uyumdaki Rolü ve Sosyal Uyum Alanında Mevcut Yerel Çalışmalar konularında sunum yapılacak. Sohbet şeklinde gerçekleşecek etkinlikte sosyal uyumda yaşanan güçlükler, tavsiyeler ve öneriler de yer alacak.”
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>