KAMYON ALEV ALDI, AZ KALSIN ORMAN YANIYORDU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun ilçesi Amanos dağında taşocağında yük taşıyan bir kamyonun henüz bilinmeyen bir nedenle alev alması sonucu çıkan yangın az kalsın çevredeki ormanı da yakıyordu.

Taşocağına çalışan ve şehir merkezine seyir halindeki bir kamyon Akçay yaylasında ormandan geçerken birden hem motor kısmı, hem de tekerleri alev aldı. Yangın kısa sürede yol kenarındaki ağaçlara ve otlara da sıçradı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangına Kahramanmaraş Orman İşletme Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, HBB itfaiyesi birlikte müdahale etti.

Kısa sürede tüm kamyonu saran alevler ile yol kenarında ormanlık alanda ilerleyen yangınını söndürmek için Orman işletme ekipleri, itfaiye yoğun çaba harcadı.
Tazyikli su sıkılarak yapılan çalışmalarda kamyon tamamen söndürüldü ancak, kullanılmayacak hale geldi. Ormana daha fazla yayılamadan yangın ekiplerin yoğun çabaları sonucu önce kontrol altına alındı, ardından da soğutma çalışmalarıyla tamamen söndürüldü.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>