KARABUĞDAY’IN İLK HASADI YAPILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Karabuğday yetiştiriciliğinin Pilot bölge olarak seçildiği Gaziantep Üniversitesi Nurdağı Yüksekokulu Araştırma ve Geliştirme çiftliğinde ekimi yapılan Karabuğday’ın ilk hasadı kurban kesilerek törenle yapıldı.

Son yıllarda glütensiz besin kaynağına olan rağbet ve çölyak hastalarının, yatalak hastaların, otistik, spastik çocukların beslenmede tercih ettiği ürün olan Karabuğday yetiştiriciliğine öncülük yapan Nurdağı Yüksek Okulu Müdürü Doçent Mehmet Aytekin, Öğretim görevlileri Ömer Faruk Gecesefa ve Kenan Ercan’ı girişimcilik ve katkılarından dolayı, Karabuğday’ın güney bölgelerinde yaygın olarak ekilmesine rehberlik eden İşadamı ve Herbalist Recep Ekinci de takdir görüyor.

Çiftçiler için yeni bir gelir kaynağı olan ve katma değeri oldukça yüksek olan, insan sağlığı ve diğer canlılar için son derece faydalı olduğunu belirten Herbelist Recep Ekinci, Karabuğday ekiminin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini vurguladı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>