İZİNSİZ DERGİ SATANLARA GÖZ YUMULMUYOR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, sözde çevrecilik adına insanların duygularını istismar ederek dergi satan şahıslar hakkında işlem uygulayarak vatandaşları da uyardı.

İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir dışından geldikleri belirlenen şahısların, üzerinde ‘yıl bir’, ‘sayı bir’ basılı, henüz yeni basılmış sözde yardım amaçlı dergiyi 5 lira gibi paralara sattığını öğrendi.

Her bayramda sözde bir dernek yararına izinsiz dergi satışında bulunduklarını iddia eden seyyar satıcılar ile mücadele eden ekipler, göz açtırmıyor. İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, vatandaşlara derneklerin seyyar satış yapmadığını, dergi, bayrak gibi seyyar satışta bulunmadığını, yapılan yardımlar karşılığında kesinlikle makbuz alındığını belirterek vatandaşları uyardı.

Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, “İnsanlar bu şahıslara karşı duyarlı olmalı ve yardım etmelerine engel olmalıdır” uyarısında bulundu. Şahıslara, Kabahatler Kanunu 5326 /37 sayılı kanuna cezai işlem uygulandı. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>