HADO İÇİN EN AZ ALTI AY SÜRE, BATTI ÇIKTI’DA REVİZYON!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Plan Çalıştayı’nın ikinci oturumu, Antakya Ottoman Palace otelde gerçekleşti. Başkan Savaş, çalıştayın Hatay’ın gelecek vizyonunu yansıtacağını ifade etti.

Çalıştayda yer alan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerinin stratejik plandaki projelere destek vermesinin önemli olduğunu da vurgulayan HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Burada yer alan projeler şehrimizin geleceği için önemli. Siyasi olarak farklı noktalarda olsak bile bu konu siyaset üstü. Şehrimizin geleceğine ışık tutacak projelerin adını hep birlikte koyalım. Önümüzdeki 5 yılda önceliğimiz Hatay olmalı” diyerek çalıştayda yer alan tüm katılımcılardan Hatay’ın gelişimi için çaba göstermelerini istedi. 

‘HATAY’IN HER NOKTASI KAZANACAK’
EXPO ve gastronomi şehri unvanının Hatay’a ekonomik olarak katkı sağlamaya başladığının da altını çizen HBB Başkanı Savaş, “EXPO 2021’i ve gastronomi şehri unvanını kazanmamızla birlikte iyi bir ivme yakaladık. Turizm gelirlerindeki rakamlar bunu gösteriyor. İki sene önceki otel doluluk oranlarıyla şimdikiler arasında büyük fark var. EXPO ve gastronomiyi birleştirdiğimiz zaman Hatay’ın her noktası kazanacak. Umarım HADO konusunda da aynı güzellikleri yaşarız. Sayın Valimiz bu konuda bize destek oluyor. Arsuz Madenli’de baktığımız yerler var ancak bu süreç 6 aydan önce tamamlanamaz gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

‘İLÇELERE KOOPERATİF KURACAĞIZ’
Geliştirdikleri projeler ile kırsaldan kente göçün önüne geçmek istediklerini ve kırsal bölgelerde yaşayan genç nüfusun iş sahibi olmalarını amaçladıklarını da ifade eden Lütfü Savaş, “İlçelerimizde kooperatifler kuracağız. Kooperatifler aracılığıyla üreticimize destek olacağız. Bizim ihtiyacımız olan yegâne şey birlik olmak. Bunu başardığımız zaman çok daha iyi şeyler tesis edebiliriz” dedi.

BATTI ÇIKTI’DA REVİZYON
Hatay Büyükşehir Belediyesinin İskenderun trafiği için ilgili STK ve odalarla temas halinde olduğunu ifade eden Lütfü Savaş, “Seçimin sona ermesi ve yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hazırladığımız projeyi hayata geçireceğiz. Battı çıktılarda 2 revizyon yapacağız. Projenin daha iyi olması için çalışmaya devam ediyoruz. Aldığımız kararları elbette değiştirebiliriz. Önemli olan trafiğin rahatlaması ve vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>