NECİP FAZIL ŞİİRLERİYLE ANILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İlim adamı ve duyguların tercümanı Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ebediyete intikalinin 36’ncı yıldönümü münasebetiyle düzenlenen anma programına katıldı.

İskenderun Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu’nda gerçekleştirilen anma programı; aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun yapılması ve akabinde istiklal marşımızın okunmasıyla başlayarak, Okul Müdürü Ömer Güler tarafından günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapılması ve Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerinin öğrenciler tarafından okunması ile devam etti.

Türk şair, yazar ve düşünür Necip Fazıl Kısakürek; tıpkı Gençliğe Hitabe şiirindeki dizelerde belirttiği gibi, ilmin davacısı gençler tarafından şiir dilinde yad edildi. Anma programına; Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şube Müdürü Ahmet Güven, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>