BİRİZ, KARDEŞİZ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hristiyanlar tarafından kutlanmakta olan Paskalya Bayramı münasebetiyle, İskenderun Aziz Nikola Kilisesi’ne ziyarette bulunarak, Hristiyan cemaatinin bayramlarını kutladı.

Ziyaret esnasında, İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile Kilise Pederi Dimitri Yıldırım’ın eşliğinde Hristiyan vatandaşlarımızla tek tek selamlaşan Kaymakam Yönden, bu özel ve anlamlı günlerinden dolayı tebrik etti.

Kaymakam Yönden yaptığı konuşmada, “Bu vatanın ayrılmaz parçaları olan farklı din ve inanışa sahip vatandaşlarımızca aynı gelenek ve göreneklerin, aynı sevinç ve üzüntülerin ortak bir hissiyatla yaşanması tarihi ve kültürel zenginliğin paylaşılmasına vesile olmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birlikte yaşama kültürünün en nadide örneğinin sergilendiği güzide ilçemizde, bu müstesna günlerde sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla birleşmek ve bütünleşmek; şiddet, kin ve nefretin yaşandığı günümüzde tüm dünyaya önemli mesajlar vereceği şüphesizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Hristiyan âleminin Paskalya Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, barış, huzur ve mutluluğumuzun daim olmasını temenni ediyor, en derin selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

‘TÜRKLÜĞÜMÜZ BİZİM İÇİN GURUR VESİLESİDİR’
İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ise yaptığı konuşmasında; “Bizi bu özel günümüzde onurlandıran Sayın Kaymakamımız İskender Yönden’e, Ruhani Liderimiz Dimitri Yıldırım, siz değerli cemaat üyelerimiz ve yönetim kurulumuz adına hoş geldiniz diyorum. Biz İskenderun’da yaşayan Hristiyan dinine mensup Ortodoks cemaati olarak, ülkemizin bu nadide ve güzide bölgesinde asırlardır yaşayıp gelen ecdadımızın devamı naçizane bir topluluğuz. Ülkemizin, milletimizin ve Türklüğümüzün bizim için bir gurur vesilesi olduğunu özellikle arz etmek istiyorum. Bütün cemaat mensuplarımız ben inanıyorum ki bu duyguları taşıyorlar. Biz, bu toplum içerisinde bütün inanç kesimleri ile birlikte kaynaşmış, ailelerimiz aynı ekmeği paylaşmış, aynı suyu içmiş, aynı güzellikleri yaşamış olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Paskalya Bayramımızın başta ülkemize, kadirşinas milletimize, bütün vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Barış ve huzur içerisinde, ülkemizin başarısını, mutluluğunu, saadetini gönülden diliyoruz” açıklamasında bulundu. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>