KAÇAK YAPILAŞMAYA İZİN YOK!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

 
Belen Öğretmenevi Seyir Terasında, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın başkanlığında, Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Jandarma Komutanı J. Üstğ. Gökhan Çevik, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Karcı ile 19 Mahalle Muhtarının katılımıyla Muhtarlarla Buluşma toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Hayrettin Baskın; seçimler akabinde muhtarlara hayırlı olsun dileği ile toplantıyı başlattı. Muhtarların, mahallelerinde vatandaşla devlet arasında bir köprü görevi gördüklerini, bunu da en iyi şekilde sağlamaları yönündeki tavsiyelerinin ardından emniyet, jandarma ve diğer kurumlarla koordinasyon, ilçede barınmakta olan Suriyeli misafirlerle olan diyaloglar ve kaçak yapılaşmanın önlenmesi hususlarında değerlendirmelerini yaparak, bu konularda muhtarların üzerlerine düşün görevleri hassasiyetle yerine getirmelerinin önemini vurguladı.

Seyir terasındaki toplantının akabinde, Kaymakamlık Konferans Salonuna geçilerek, burada Mahalle Muhtarlarına, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bakır tarafından; devlet hiyerarşisi, İl ve İlçe Yönetimi, 4541 sayılı kanun kapsamında Muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları ile Muhtarlar Bilgi Sistemi hakkında bilgilendirme eğitimi ile toplantı sona erdi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>