ÇOCUKLARIMIZ, GELECEĞİMİZİN EN BÜYÜK TEMİNATIDIR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Yazar Kaan Metin Çelik, “Bu sene 99. yıl dönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır” diyerek, çocuklara özel bayramı boyama kitabına yansıttı.

Kaan Metin Çelik, “Türkiye tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Çünkü kurtuluş ve bağımsızlık davasıyla başkaldıran tüm Anadolu’nun bu kutsal davası temsil ve savunma için oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1920 Nisan’ın yirmi üçüncü günü açılmıştı.

Bu tarihten beş yıl sonra 23 Nisan 1925 de Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etti. 23 Nisan’ın çocuk bayramı olması düşüncesinin fikir babası Atatürk’tür. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa kavuşturacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Bağımsızlığın kıymetini bilen çocuklarımız, geleceğimizin en büyük teminatıdır. Bu güzel sözler Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklar için söylediği sözlerdir. Türk çocuklarından Dünya çocuklarına armağandır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>