46 YIL ANISINA..

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Sanayici işadamı Recep Ekinci, 46 yıl önce mezun olduğu Adana Yapı Sanat (İsmet İnönü Meslek ve Teknik Anadolu) Lisesi’nde düzenlenen bir etkinlikle o dönem 46 sınıf arkadaşıyla buluştu.

Adana Yapı Sanat (İsmet İnönü Meslek ve Teknik Anadolu) Lisesi Okul bahçesinde birlikte okuyan 46 arkadaş bir araya gelerek duygulu anlar yaşandı, 46 yıl öncesine giderek o günü hafızalarında yeniden canlandırdılar.

O yıllarda öğretmenleri olan Bilal Doğan ve Abdullah Yanık da buluşmaya yer aldı.Okul bahçesindeki eski mezun öğrenciler, Okul müdürü komutu ile merasim alanında toplandı. Okul müdürünün rahat- hazırol komutu ve ardından İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu. Törenden sonra atölyelerin bulunduğu bölge gezildi, hatıralar bir kez daha hafızalarda canlandı. 

Mezun öğrenciler ve öğretmenler yaşadıkları anıları, bugün yaşanmış gibi anlatarak, bir süre geçmişte yolculuk yaptılar. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>