BÜYÜK İSTİHDAM

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


PAMEK’te kurulan Biçki Dikiş Atölyesi’nin ilk kursiyer bayanları, makinaların başına geçerek eğitim almaya başladılar. Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “Bayanlarımız burada verilen eğitimle terzilik sektöründe yerlerini alarak, kendi kazançlarını sağlayacaklar. Elde ettikleri kazançları ile ekonomiye katkı sağlayacakları gibi ailelerinin de ekonomilerine destek sağlayacaktır. Hatay genelinde böyle bir projenin olmadığını bir kez daha dile getirerek, böyle bir projenin kurucusu olmaktan onur duyuyoruz. Hayırlı olsun Payas” dedi.

Kadınların sosyalleşmesi, sosyal hayat içinde kendi ayakları üzerinde durması ve aile bütçelerine katkı sağlaması için atölyeler açan Payas Belediyesi, aynı zamanda kadınların bir araya gelmesini de sağlıyor. Makina kullanımı için örnek çalışmaların yapıldığı atölyede katılımcılar, kalıplar üzerine model uygulamalar, uygulanan modellerin dikimi, dikilen modellerin süslenmesi gibi konularda eğitim görüyor.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>