MÜSİAD, SGK VE İŞKUR İL MÜDÜRLERİNİ AĞIRLADI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, 7143 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmaya başvurmuş olmakla birlikte ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek veya eksik ödeyerek yapılandırma kapsamından çıkanlara yeniden bir ödeme fırsatı getirildiğini belirterek konu hakkında bilgilendirmede bulundu.

MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile İŞKUR’un son yıllarda işçi ve işverene önemli katkılar sağladığını belirterek, kurumların enerjik yapısının ekonomiye önemli faydalar sağladığını söyledi.

Yapılandırma hakkında bilgi veren SGK İl Müdürü Hamit Bal ve İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel, 7143 sayılı Kanuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini belirtti. Ayrıca; Genel Sağlık Sigortası kapsamında olup 30 Nisan 2018 tarihi öncesi prim borçlarının da gecikme zammı/cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat ayı sonuna kadar ödenebileceğini belirtti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>