HATAY BİR BEŞ YIL DAHA KAYBEDEMEZ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, seçim çalışmaları kapsamında Serinyol Kooperatifi başkanı Nurettin Koyun’u, makamında ziyaret etti.
Cumhur ittifakı Hatay Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, yaptığı ziyarette geçmişten bu güne kadar edindiği tüm tecrübesini belediye başkanlığına taşıyacağını belirtti. Hatay’ın en güzel coğrafi parçası olan Serinyol’da hizmet bazında herkesi kucakladığını ve kucaklamaya devam edeceğini vurguladı.
Serinyol Kooperatif Başkanı Nurettin Koyun ile yaptığı sohbette seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren Güler, Hatay’ın beş yılı boşa geçirdiğini ve hizmetler noktasında geri kaldığını ifade ederek, kentin kaybedecek zamanının olmadığını söyledi.

BAŞARACAKSAK BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
Hatay’ın uzun zamandır çok ihmal edildiğini her yıl geriye gittiğini ifade eden Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, sevgi, saygı ve hoşgörü içinde Hatay’ı yöneteceklerini ifade etti. “5 yıl içerisinde Hatay’a 7 buçuk katrilyon bütçesi olan Hatay Büyükşehir, Seronyol’a ne yaptı? Kocaman bir hiç! Vereceğiniz destek ve güç ile önümüzdeki süreçte hep birlikte memleket diyeceğiz. Serinyol diyeceğiz. Biz Devletimiz için yaşarız, milletimiz için yaşarız, vatanımız için yaşarız. Biz Bayrağımız için yaşarız ”dedi.
Bu ziyaretin ardından Serinyol Kooperatif Başkanı Nurettin Koyun ile birlikte Esnaf Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Güler, burada yaptığı konuşmada “Adaylık süreci sonrasında hızla kurumlarımızı, sivil toplum örgütlerimizi gezerken, aynı zamanda sizlerden aldığım samimi duygular ile bugün sizlerle birlikteyim. Bizim birinci hedefimiz halkın siyasetçisi olmaktır. Halkın derdiyle dertlenen halka yakın siyaset yapmak. Bugünde halkın içerisinde, halkın nasıl düşündüğünü bizlere nasıl baktığını ve sorunlarını bire bir yerinde görmek amacıyla buradayım” ifadelerini kullandı.

ULAŞTIRMA MASTIR PLANI HALEN YOK
Yakın ilgi ve alaka ile karşılan güler, istişareyi, fikir alış-verişini ve sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediklerini belirttiği açıklamasında seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. ‘Tutturmuşlar engelliyorlar’ sözü ile devam eden Güler: ‘5 yıl bitmek üzere hala Hatay Ulaştırma mastır planı yapılmamıştır. Kavaslı, Uğur Mumcu battı çıktılarını yaptı ucube gibi oldu ama engel olan var mıydı, nasıl yaptı? İskenderun’da iki battı çıktı yapıldı, biri rezalet durumda olsa bile engel olduysak nasıl yaptı? Bugüne dek 3 maddeye hayır dedik. 94 otobüs satın alacaklardı müsaade etmedik. Yeni taksi durakları talebini red ettik. Kabul etseydik zaten zor durumda çalışan taksici esnaflarımız zor durumda kalacaktı. Ve son olarak 250 Milyon TL borçlanma talebini n 170 Milyonunun projeli olduğu için kabul ettik. Kalan diğer kısmı red ettik. Büyükşehir Belediyesi tek başına babasının malı değil. Yol yapacağız dedi İhale koşullarını görmek istedik uyduruk bir kâğıt gösterdi bize. Böyle bir başıboşluk hiçbir Büyükşehirde ne yazık ki yok! Hatay Büyükşehir Belediyesi sizin malınızdır ve size ait olan bu Belediye’yi sizlerle birlikte yönetebilmek için desteklerinizi bekliyorum” sözleri ile konuşmasını bitirdi. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>