UYUŞTURUCUYA KARŞI GÜÇBİRLİĞİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Valiliği’nin koordinasyonuyla il genelini kapsayacak şekilde “Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

İskenderun ve Antakya olmak üzere 2 bölgeye ayrılmak suretiyle düzenlenen toplantının ilk oturumu İskenderun Ramada Otel’de Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında ve İskenderun, Payas, Arsuz, Belen, Dörtyol, Erzin ve Hassa ilçeleri olmak üzere 7 ilçenin kaymakamları, kolluk birim amirleri, mahalle muhtarları ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanının katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı esnasında, İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadeleye yönelik yapılan çalışmalar, hedefler ve analizler içeren bilgilendirme sunumu kolluk birimi görevlilerince yapılmasının akabinde Yeşilay Cemiyeti Hatay Şubesi tarafından da uyuşturucu konulu faaliyet ve hedeflerini içeren bilgilendirme sunumu yapıldı.

Söz konusu toplantı; uyuşturucuya ilişkin hususların çok yönlü bir şekilde ele alınarak değerlendirilmesinin yanı sıra İçişleri Bakanlığımızca uyuşturucu ile mücadele konusunda yürütülen etkin çalışmalar ile ilgili istişare yapılmasıyla devam etti. Uyuşturucu ile mücadele konusunda mahalle muhtarlarının desteğinin önem arz ettiğine dikkat çekilerek, mülki idare amirlerimizin koordinasyonu, ilgili/yetkili güvenlik güçleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerimizin işbirliği sağlanmak suretiyle uyuşturucu konusunda ciddi çalışmaların yapılacağı vurgulandı.

Toplantıya; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Payas Kaymakamı Dr.Polat Kara, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, İlçe Emniyet Müdürleri, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Sağlık Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Kurum Müdürleri ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin katıldı.

Uyuşturucu İle Mücadele ve Bilgilendirme Toplantısı’nın ikinci oturumu ise; Antakya, Altınözü, Defne, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı olmak üzere 8 ilçenin kaymakamları, kolluk birim amirleri, mahalle muhtarları ve Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanının katılımlarıyla Antakya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>