HIZLI, KOLAY, GÜVENLİ TİCARETİ SAĞLAYALIM!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’da, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Atatürk Anıt alanında törenle kutlandı. Etkinlik, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün, “Gümrük ve Dış Ticaret işi zor bir iştir, sabır ister, özveri ister, fedakarlık ister, tok gözlülük ister, vatanseverlik ister dürüstlük ister çalışkanlık ister” dedi.

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ali Aygün konuşmasında, “Kara hava ve deniz kapılarında Devletin hükümranlık hakkı gümrük amirinin bazen iki dudağının arasındadır. Sınır kapılarının sıfır noktasında kaçakçılar ile mücadele etmek için yürek gerekir. Eşinden çocuğundan ayrı, mahrumiyet yerlerinde seni baştan çıkaracak teklifler ile karşılaştığında dürüstlüğün, inancın ve vatan sevgin konuşur. Görevde iken ne kadar çok sevenin olduğunu sanırsın ayrılınca gerçek dostlarının ne kadar az olduğunu anlarsın. Karmakarışık gümrük ve dış ticaret mevzuatını bilmek ve günü gününe takip etme sorumluluğun vardır. Ama ne yazıkki topluma kendini iyi anlatamamışsındır. Bu günler bir fırsattır bizlere. Yeni nesil Ticaret Bakanlığı personelimize ve sivil gümrük paydaşlarımıza inancımız tamdır. Vatansever inançlı dürüst ve çalışkan gümrükçüler olarak hızla çoğalalım ve Osmanlıdan sonra ülkemizin adını tekrar tarihe kazımak için Muasır medeniyet seviyesinde bir gümrük ile hızlı, kolay, güvenli ticareti sağlayalım. Milletimizin barış ve refahına katkı sağlayalım ki, Yüce Allahın huzuruna alnı ak bir şekilde çıkabilelim. Bu duygularla tüm meslektaşlarımıza ve paydaşlarımıza mutlu ve başarılı bir 2019 yılı diliyorum” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>