TALİMAT ALMAKTANSA, HATA YAPARAK ÖĞRENİN!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Barosu’nun kuruluşunun 75. Yılını nedeniyle düzenlenen geleneksel yemeği ilk kez İskenderun’da düzenlendi.

Beyaz Saray restaurantta gerçekleştirilen dayanışma yemeğine; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Adalet Komisyonu Başkanı Salih Doğan, Sahil Güvenlik Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, hakim, savcı ve avukatların katıldığı geçinin açılış konuşmasını yapan Hatay Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Sevinç Çakır, “Farklı dilden ve inançtan insanların sevgi barış ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşadıkları, sevgide saygıda kucaklaştıkları ezan hazan ve çan sesiyle dinler arası diyaloğun taçlandığı ve yaşandığı bir yerdir Hatay.. Baromuz sadece hukuk devletinin tecellisi Atatürk ilke ve inkılaplarının korunması aynı zamanda sevginin, hoş görünün ve barışın da sağlanması için hizmet etmeyi kendisine ilke edinmiş bir barodur” dedi.

Oldukça samimi bir ortamda geçen yemekte konuşan Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez ise, “Hatay Baromuzun 75. Kuruluş Yıl dönümü için İskenderun da düzenlemiş olduğumuz baloya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Başkan yardımcım Sevinç Çakıcı’nın yaptığı konuşma kimse ‘hayır’ diyemez bende kesinlikle altına imza atıyorum. Hatay hepimiz için çok farklı bir yer Hatay barosu olarak ilk kez İskenderun’da bir yemek düzenledi. Bu güne kadar hep Antakya da gerçekleştiriliyordu. Ülkede hepimiz tüm sorunları el birliğiyle ortada kaldırarak buraya kadar geldik. Türkiye Cumhuriyeti tarihi çok zor bir tarih genç bir Cumhuriyet olmamıza rağmen çok acılar yaşadık. Birçok acıyla yüklü Türkiye’nin tarihi var. 15 Temmuz 2016 yılında bir darbe kalkışması bizi çok başka bir yere getirdi. Türkiye Cumhuriyetinin tüm kazanımları bu darbe girişimi nedeniyle uçurumun kıyısından kurtuldu. Burada çok genç hakim savcı ve avukat arkadaşlarımıza çok kısa bir şey söylemek istiyorum. Bir hakim, savcı ve avukatın bir yerden emir ve talimat almasındansa hata yaparak öğrenmelerini tavsiye ederim” dedi. Yapılan konuşmaların ardından ise gece müzik eşliğinde yapıldı.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>