OĞUL ATA’YI GEÇMEZSE İŞLER YÜRÜMEZ Kİ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


“Geçmişi öğrenelim, gezip anayurtları; görelim, hangi tasa öldürmüş bozkurtları! Çevirelim gözleri ondört asır önceye; sonra bugüne dönüp dalalım düşünceye… Seni özünden vuran düşmanın kimmiş dünkü? Göreceksin ki, yine aynı düşman, bugünkü!” şeklindeki ‘Atsız’ atanın ‘Bozkurtların Ölümü’ eserinden dizeleri hatırlatan MHP Milletvekili Adayı İbrahim Gül, Cumhur İttifakı’na değindi.

‘CUMHUR İTTİFAKI GEÇİCİ BİR HEVES DEĞİL’
Gül açıklamasında “Dün olduğu gibi, bugünde Devletimizin bekasına, Milletimizin istiklaline kem gözlerle bakanların aynı şer odakları olduğunu işaret eden ve defalarca okuyarak beynimize mıh gibi çakmamız gereken bu şiirle başlar ‘Bozkurtların Ölümü’.. MHP’nin var oluş sebebini unutanlar, bundan bi haber olanlar; MHP neden Cumhur ittifakı diyor, Neden Cumhur ittifakında ısrar ediyor, bu dizeleri defalarca okumalı ve herseyin farkına varmalıdırlar.

Cumhur İttifakı Türk tarihinin bir anında, tesadüfen, siyasi pazarlık neticesinde ortaya çıkmış gelip geçici bir heves, iş bitimi dağılacak kuru bir ortaklık değildir, asla da böyle görülmemelidir” dedi. İbrahim Gül açıklamasında, “Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti’ni üçüncü evreye taşıyan muhterem bir irade, milletimizin ruh kökünden doğmuş, milli hedeflere ulaşma hissiyatıyla doğrulmuş, bekamızı savunma gayesi ile dolmuş tarihi bir duruşun adıdır. Bu gerçekler ışığında MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Cumhur ittifakını yerel seçimlerdede en güçlü şekilde devam ettirme kararlığındadır.

Şahsımda, Cumhur ittifakına olan engin inancı, hayranlık verici duruşu, hayretlere düşürecek fedakarlığı, vicdanları titreten feragatini örnek aldığım ve evladı olmaktan büyük gurur duyduğum Genel Başkanım ‘Devlet Bahçeli’ gibi düşünüyorum. Ve yaklaşan yerel seçimlerde nasıl bir tavır ve tutum içinde olacağımı merak edenlerin, meraklarını gidermek adına Kürşad’ın şu cümlesi ile cevap vermek istiyorum; ‘Oğul Ata’yı geçmezse işler yürümez ki.”
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>