İKEM’DEN BİR HAFTADA İKİNCİ KUPA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Özel İKEM Anadolu Lisesi 2018-2019 okul sporları liseler arası basketbol genç kızlar kategorisinde rakipleri Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi, Yüksel Kemal Behzatoğlu, Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Meslek Teknik Anadolu Liselerini yenerek yenilgisiz Hatay Şampiyonu oldu.

Bu kupayı art arda altıncı kez okul müzesine taşıyan İKEM Koleji genç bayan basketbol takımı geçtiğimiz hafta da Kulüplerarası basketbol U18 genç kızlar karşılaşmalarında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile kendi sahasında karşılaşmış ve orada da art arda dördüncü şampiyonluğa ulaşmıştır. Bilindiği üzere okullarda ve kulüplerde ülke çapındaki başarılarıyla anılan ve takdir gören İKEM Koleji bu sene de hedeflerini yüksek tutuyor.

Okul ve kulüpler olmak üzere yoğun bir maç trafiğine giren İKEM Koleji basketbol takımı okullarda ve kulüplerde bölge şampiyonasına gidecek. Burada da ilk hedef bölge şampiyonu olmak ve ardından Türkiye finallerine kalabilmek, daha önce aşmış olduğumuz Türkiye derecelerinin üzerine çıkabilmek. Aynı zamanda akademik başarısı yüksek sporculardan kurulu bir yapıya sahip olan eğitimin öncüsü İKEM Koleji akademik eğitimin yanı sıra spor sanat ve sosyal alanlarda da bu başarısını sürdürmeye kararlı. 30. yılının içinde olan İKEM Koleji çeyrek asırı aşmanın da gururu içerisinde. İlkeli, disiplinli ve kaliteli çalışmalarının sonucunu alan kurumumuz, her alanda bu prensibini sürdürmeye kararlılıkla devam edecek.

Konuyla ilgili olarak okulun beden eğitimi ve spor Koordinatörü Antrenör Hamit Duman “Özverili ve disiplinli çalışmanın sonucu gelen bu başarılar bizi gururlandırıyor ve daha büyük başarılara imza atmamız için bizi kamçılıyor. Altyapılarımıza önem vermeye başladık, aşağıdan gelen sporcularımızla daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. İKEM Koleji çok büyük bir kurum. Böyle değerli bir kurumun çalışanı olarak yükümüz ağır. İyi işler çıkarttık daha da iyisini yapacağız buna eminim. Bu başarıda emeği geçen tüm İKEM Koleji ailesine sonsuz teşekkürler ederim” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>