HATAY’DA 130’A YAKIN OKUL YAPIYORUZ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Muhtarlar Buluşma” toplantıları kapsamında Reyhanlı İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda ilçemizde halkımızın oyları ile seçilerek görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Toplantı, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu’nun ilçe ile ilgili genel durumu içeren sunumu ile başladı. Toplantının açılış konuşmasına Vali Doğan, Suriye’de yaşanan savaş ortamından kaçan ve ülkemize sığınan Suriyeli misafirlerimize kucak açarak onlara “Ensar” olma vazifesini yerine getiren Reyhanlılı hemşehrilerimize teşekkür ederek sözlerine başladı.

REYHANLI TIR FİLOSU İSTANBUL İLE YARIŞIYOR
Vali Doğan, “İller İdaresi Genel Müdürlüğüm zamanında göçmenlerle ilgili yurtdışında birçok toplantıya katıldım. Oradaki toplantılarda göçmenlerle ilgi konuşulan binli rakamlar yurtdışındaki insanları korkuturken Reyhanlı da bu kadar nüfusun barındırılması takdire şayan bir durumdur. Sınır ilçesi olmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Reyhanlı tır filosu, İstanbul’da ki tır filosuyla mücadele edebilecek bir seviyededir. Bu ekonomik bir değerdir” dedi.

TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA
Ülkemizin tarih boyunca insana değer veren bir medeniyet anlayışına sahip olduğunu ifade eden Vali Doğan, “Ülke olarak bize sığınan insanlara karşı insani olarak yardım etmek durumundayız. Eğitim konusunda olsun, sağlık konusunda olsun, barınma konusunda olsun. Bunların hepsi ile ilgili çözümler üretilmektedir. Şu anda Hatay’da 130’a yakın okul yapıyoruz. 40.000 civarında Suriyeli öğrenci bizim çocuklarımızla birlikte eğitim görüyor. Tarımla ilgili ciddi bir potansiyele sahip bir İlde yaşıyoruz. Sulama ile ilgili sorunlar olduğunu biliyoruz. Bu sorunlar da yapılan barajlarımızın faaliyete geçmesiyle çözüme ulaşacak. Tüm dünya bir ekonomik kriz yaşıyor. Bunun dışında ayrıca Türkiye’ye ekonomik anlamda saldırılar oldu. Ama Türkiye bu süreçte de hala dimdik ayakta. Çünkü üreten bir toplumuz. Sağlık alanında da örnek alınan bir ülkeyiz. Bununu dışında tabi ki eksikliklerimiz yok değil. Bunları da çözmek için ülke olarak birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” dedi.

Değerlendirmelerin ardından toplantıya katılan muhtarlar mahalleleriyle ilgili sıkıntılarını, ihtiyaçlarını Vali Doğan’a aktardılar. Muhtarlarımızın kendisine ilettiği sorun ve talepleri dinleyen Vali Doğan, sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>