GELECEK ÇOCUKLARIMIZIN ELİNDE

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, “Gençleri spora yöneltebilmek için çok yoğun çalışmalar yapıyoruz” dedi.
İGC’yi ziyaret eden Gündel, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Günümüz gençliğini tehdit eden 3 önemli sorunun olduğunu, bunların uyuşturucu, obezite, teknoloji olduğunu belirtti. Gündel, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimizi spora yönlendirmek, kötü alışkanlıklardan kurtarmak için pek çok projeyi uygulamaya koyduk. İskenderun ve Arsuz genelinde 4 bin 500, Hatay genelinde 15 bin çocuğu yetenek taramasından geçirdik. Hem çocuklarımızı hem de ailelerini salonlara çekmiş olduk. İlkokul 3.sınıf düzeyindeki bu çocuklardan 177 tanesine 18 ay boyunca özel spor dersleri verilecek ve meyilli oldukları branşlara yönlendirilecek.”

‘1500 ÇOCUĞA YÜZME ÖĞRETİYORUZ’
“Gelecek çocuklarımızın elinde” diyen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gündel, sözlerini şöyle sürdürdü: Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak çalışması ile Türkiye genelinde 100 bin Hatay’da ise bin 500 Çocuğa yüzme öğretiyoruz. Bu çocuklardan 1 tanesi bile çok başarılı olarak olimpiyatlara katılsa ülkemiz için de başarı olur. Bunların yanı sıra SODES projesi çerçevesinde alt gelir gurubunda bulunan 50 çocuğa malzemeleri de bizden olmak üzere yüzme öğretiyoruz. Hatay genelinde bin 200 civarında çocuk bundan faydalanacak. Mart ayına kadar sürecek. Pek çok branşımız olduğunu da hatırlatmak isterim.”

Gündel, isteyen herkesin salonlara gelerek spor yapabileceğini de belirterek, “Spor çok önemlidir. Tüm vatandaşlarımızın az ya da çok bir spor dalıyla ilgilenmelerini çok önemsiyoruz. Bu nedenle herkesi Gençlik Spor Salonlarına bekliyoruz. Burada antrenörlerimiz de vatandaşlarımıza yardımcı olurlar” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>