ERDOĞAN’DAN GÜZEL HABER VAR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Amanoslar’dan yamaç paraşütüyle atlayış yapan ve inişe geçtiği sırada yere çakılarak yaralanan Erdoğan Yarlılar (22), İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker’in gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sonucu ayağa kalktı. Ameliyat sonrası yoğun fizik tedavi programına alınan Erdoğan Yarlılar’ın tedavisi, uzman doktor ve fizyoterapistler eşliğinde devam ediyor.

Hastanın Acil Servis’e getirildiğinde bacaklarını hissetmediğini ifade eden Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, “Erdoğan Yarlılar bize başvurduğunda, belden aşağısını oynatamıyor ve diz altından itibaren ayaklarını hissedemiyordu. Çekilen tomografide; T12 vertebra kemiğinde çökme faktörü görüldüğünü ve omurilik kanalında tam kot bası yaptığını gözlemledik. Hastamızı 45 dakika içerisinde ameliyata alarak, omuriliğine olan baskıyı kaldırdık. Erken müdahale sayesinde de, erken yanıtlar aldık. Fizik tedavi sayesinde, daha iyi sonuçları almayı umur ediyoruz. Hastamızın bu süreçten sonra, fizik tedavi doktoru ve fizyoterapistler eşliğinde tedavisi devam edecek” açıklamasında bulundu.

Ayağa tekrar kalkmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Erdoğan Yarlılar ise, ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Özkan Çelikler’e, fizik tedavi ve rehabilitasyon ekibine teşekkür etti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>