ECZACILARA GÜZEL HABERLER

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, TBMM’de Eczacı teknisyenleriyle ilgili yapılan yeni çalışmaları üyelerine bildirdi. İskenderun Eczacı Teknisyenleri dernek lokalinde konuşan Başkan Cemal Çelik, yeni çıkan yasalarla ilgili “Çalışmaları olumlu buluyorum” dedi.

Eczacı mesleğinin önemine değinen Başkan Çelik, “Uzun yıllardır bunun mücadelesini verdik, şu anda her şey istediğimiz gibi gidiyor” diyerek müjdeyi paylaştı. Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın bizlere vermiş olduğu eğitimden dolayı hepimizin bir sertifikası vardı. Seviye iki olan sertifikalarımız yeni düzenlemeyle beşe çıkartılarak Avrupa standartlarına yükseltildi. Bu da bizler için çok önemli bir gelişme oldu. Çünkü hastaneler, üniversiteler ve fabrikalarda iş bulma imkanımız daha kolay oldu. Bir başka güzelleştirme konusu ise erken emeklilik oldu. Meslek olarak yıpranan meslekler grubuna dahil edildik. Bundan sonra eczane teknisyenlerimizin SGK’da kodunu 02 olarak değiştirmesi halinde yıpranma durumundan faydalanacak ve dolayısıyla erken emeklilik hakkını elde etmiş olacak. Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>