YÜZME BİLMEYEN ÖĞRENCİ KALMASIN!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenledikleri “Yüzme bilmeyen öğrenci kalmasın” projesinde İskenderun Kapalı Yüzme havuzunda öğrenciler, usta öğreticiler gözetiminde yüzme öğreniyorlar.

Projeyle ilgili olarak haber ekibimize bilgi veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Ferit Gündel, “Türkiye Genelinde yüzme bilmeyen kalmasın projesinde kapalı yüzme havuzumuzda öğrencilerimiz yüzme faaliyetlerine başladı. Bakanlıklarımız tarafından uygulanan projede her ay 500 öğrencimize 3 ay toplamda 1500 çocuğumuza yüzme faaliyeti yaptıracağız. Türkiye genelinde toplanda 100 bin çocuğumuz bu projeden faydalanacaklar. Projemizin amacı çocuklarımızı sporla tanıştırmak ve spor kültürünü oluştururken çocuklarımızın da kaynaşmasını sağlayacağız. Ayrıca yüzme sporu hayat kurtaran bir spordur. Bu faaliyetler nedeniyle çocuklarımız yüzme öğrenecek” dedi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>