ENGEL TANIMIYORLAR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile T.C. Kalkınma Bakanlığı SODES (Sosyal Destek Programı) ve Hatay Valiliği tarafından finanse edilen ‘Engelliyim, Engel Tanımam’ projesi kapsamında eğitim alan engelli kursiyerler el sanatları sergisi açtı.

Açılan sergide engelli kursiyerler, el becerilerini kullanarak ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri sergiledi. Belediye sanat galerisinde düzenlenen serginin açılışına İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi ve +1 Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Halim Öztaş, Kültür Müdürü Mehmet Söylemez, İŞKUR ve milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, engelli kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen sergisi de bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi ve +1 Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, “Kursiyerlerimizin engellerine rağmen üretmiş olduğu bu güzel ürünleri burada görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Açmış olduğumuz kurslar ve verilen eğitimler ile engellileri hem bir meslek sahibi yapacak hem de sosyal süreçlerine katkı sağlayarak topluma kazandırılmalarını sağlayacak. Bu kursun açılmasında emeği gençleri kutluyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından davetliler serginin açılışını gerçekleştirdi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>