DÖRTYOL’DA FESTİVAL COŞKUSU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Dörtyol ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenen “5. Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali” başladı.

Dörtyol İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali’nin açılışı, Numune Evler Mahallesi’nden festival alanına kadar düzenlenen kortej yürüyüşü ve ardından İlk Kurşun Anıtı’na çelenk sunumuyla yapıldı.

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, festival alanında yaptığı konuşmada, festivalin ilçenin tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra narenciye üretiminin tanıtımı açısından önemli olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Yaşar Toksoy da bu yıl 5. düzenlenen festivalle Dörtyol’un narenciyesinin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmayı hedeflediklerini belirtti.

Festival açılışının ardından katılımcılar kurulan stantları ziyaret ederek, narenciye ürünlerinden yapılan yöresel ürünleri tattı. İlk Kurşun kısa canlandırması ile Halk Oyunları da ilgi gördü. Açılış töreninde, festival kapsamında düzenlenen narenciye ürünleri yarışmalarında dereceye girenlere de ödülleri verildi. Festivalde, Kubat ve Aleyna Tilki konserleri de düzenlendi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>