BÜYÜKŞEHİR’İ KAZANACAĞIZ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, partisinin tüm organları ile seçime hazırlandığını, şimdiye kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 6 aday adayının başvurduğunu belirtti. Güler, ’kutlama’ ziyareti için geldiği İGC’de Başkan Veysel Cıncık ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Başkanı Bestami Bilgili, partisinin aday adayları ve yöneticileriyle birlikte ziyaret ettiği İGC’de konuşan Güler, “AK Parti’de ülke genelinde temayül yoklaması yapılacak. Eski milletvekilleri ve üyelerimiz dahil Hatay da yaklaşık 3 bin kişinin oy vermesi bekleniyor. Bunun için 30 bilgisayarı hazırladık. Temayül sonuçları Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Kesinleşen adaylar daha sonra açıklanacak” dedi.

Güler şunları söyledi: “Bizleri uzun bir seçim kampanyası bekliyor. Zorlu bir süreç. Ama inanıyorum ki renkli bir seçim kampanyası yaşayacağız. Yaptığımız kamuoyu araştırmalarına göre inşallah Büyükşehir’i kazanacağız. Memleketimizin yeniden imarı ve ihyasını halkımızla birlikte AK Parti Belediyeciliği ile başaracağız.”

‘ÇALIŞMALARINIZI TAKDİRLE İZLİYORUZ’
Basının önemli olduğunu ifade eden Güler, “Ne kadar çalışırsak çalışalım basın mensupları bunları halkımıza yansıtmazsa bir anlamı olmaz. Yaptığınız görevin ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Sizi ve yönetiminizi de 16 Ekim de yaptığınız kongrede yeniden seçilmeniz nedeniyle kutluyorum. Veysel Cıncık’ın basın için, İskenderun için yaptığı çalışmaları takdirle izliyoruz. Hatay sevdalısı bir arkadaş olarak yeniden seçilmeniz bizleri sevindirdi” dedi.

Güler kendisinin de aday adayı olacağına ilişkin söylentileri yalanlayarak, “Bizim önceliğimiz Hatay Büyükşehiri alarak önemli işler yapmak. Çünkü Hatay bu yönetimle tarihi, kültürel ve diğer konularda gittikçe geriye doğru gidiyor. Çok şey yapılabilecek imkan varken maalesef yapılamıyor” şeklinde konuştu.

HAZIRLIKLAR YAPILMADAN GEMİ NEDEN KİRALANDI?
AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, bir soru üzerine HADO konusunda görüşlerini de açıkladı. Güler şöyle konuştu: “HADO’da Büyükşehir’in niyeti işletmek değil. Biz memleketin hayrına olan her hizmetin arkasındayız. Çok rantabl bulmasak da evet dedik. Ancak biz gemi satın alınmasına karşıydık. Kiralık gemiyle başlanıp hattın oturmasını istedik. Hatta HADO’nun sermayesinin arttırılmasını da uygun gördük. Bundan sonraki tüm operasyon Büyükşehir’in yetkisindeydi. Çok geç şekilde bir gemi geldi ama hiçbir hazırlık yapılmamıştı. Hiçbir başvuru yapılmamış. Soru şu; tüm hazırlıklar yapılmadan neden gemi kiralandı? 750 bin doların hesabı sorulmalı. Ayda 100 bin dolar kira ödendiği belirtiliyor. Neden?”

HATAY İÇİN ŞANS
AK Parti İlçe Başkanı Bestami Bilgili de yaptığı konuşmada, İGC kongresinde yeniden seçilen Veysel Cıncık ile yönetim kurulunu kutladı. Bilgili, İskenderun’da başvuru sayısının 14 olduğunu belirtti.İGC Başkanı Veysel Cıncık da ziyaret için teşekkür ederek, “AK Parti İl başkanlığında sizin gibi genç, çalışkan, gayretli birinin oturması Hatay için bir şans. Bölge sorunlarının üzerine gidiyorsunuz. Yapacağınız tüm yararlı çalışmalarda basın olarak yanınızdayız. Siz de basının daima yanındasınız. Bizi çok mutlu ediyor. Aday adayı arkadaşlarımız ve size başarılar diliyoruz. Ziyaretiniz dolaysıyla teşekkür ediyoruz. Biz İGC üyeleri olarak birlik ve beraberlik içindeyiz” dedi. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>