ARTIK YETER DİYORUZ!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


MHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, kadın şiddetine karşı sert tepki gösterdi. Kaya, “Biz Kadınlar artık susmayacağız, artık yeter diyoruz! Kadına yönelik şiddete, eşitsizliğe karşı ayaktayız. Nerede bir kadın eziliyorsa, nerede kadına ve çocuklarımıza yönelik cinsel istismar varsa, şiddet varsa, sömürü varsa, zulüm varsa, taciz, tecavüz varsa emin olun ellerimiz yakanızdadır” dedi.

Kaya açıklamasında, “1985 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım kadına yönelik şiddetin yok edilmesi için uluslararası mücadele Günü ilan edilir. Yıllık kadın ölümleri bilançolarına baktığımızda 1. ve 2. Dünya Savaşı’nda ki insan kaybından çok daha fazla kadın katlediliyor, son günlerde artan bir hızla tecavüz ölüm haberlerini magazinleştirerek kadın bedeni üzerinde reyting uğruna kadın onuru yeniden çiğneniyor, mafya çeteleri, fuhuş ticareti dizi adına program adına evlerimize taşıyorlar erkek otoritesini sarsılmaz bir kale gibi sunuyorlar. Ancak biz kadınlar biliyoruz ki biz sustukça, biz sessiz kaldıkça nice hemcinsimiz bu ataerkil vahşet elinde namus adına, töre adına can vermeye devam edecek. Berdel kurbanı olan kız çocukları, fabrika tezgahlarında angarya çalıştırılarak tacize ve tecavüze uğrayan kadınlar, Gecenin bir yarısı tekme tokat kapının önüne konulan kadınlar, cilveli konuştuğu, piercing taktı, tayt giydi diye tacize uğrayanlar ve daha neler neler. Ama unuttukları bir şey var; Biz Kadınlar artık susmayacağız, artık yeter diyoruz! Kadına yönelik şiddete, eşitsizliğe karşı ayaktayız. Nerede bir kadın eziliyorsa, nerede kadına ve çocuklarımıza yönelik cinsel istismar varsa, şiddet varsa, sömürü varsa, zulüm varsa, taciz, tecavüz varsa emin olun ellerimiz yakanızdadır. Dünyanın her yerinde kadın çığlıkları vardır. Bu çığlıklar masumdur, istismarcılar sonuna kadar cezasını çekmeli ve iyi hal falan kullanılmamalıdır. Hiçbir ihanet cezasız kalmamalıdır. Genel başkanımızın şu sözleri ile sözlerime son vermek istiyorum “Kadınlar insandır, Bizler İnsanoğlu” Kadın annedir, Kadın vatandır, Kadın ülkedir, Kadın gelecektir, Kadın gelecek nesillerin teminatıdır” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>