İLK KURŞUN SERGİSİNDE TARİHE YOLCULUK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde açılan “Atatürk ve İlk Kurşun” sergisi ziyaretçi akınına uğradı. Öğretmenleri eşliğinde İskenderun Belediyesi Sergi salonundaki sergiyi gezen öğrenciler Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt’un “Atatürk ve İlk Kurşun” adlı fotoğraf sergisini gezerek tarihte bir yolculuk yaptılar.
Ziyaretler sırasında sergi sahibi Gazeteci-Yazar Nevzat Kurt öğrencilere “Atatürk ve İlk Kurşun” adlı sergisindeki fotoğraflar hakkında bilgiler vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Öğrencilere günün anısına “Atatürk İlke ve İnkılapları” kitaplarından hediye eden Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bilen; “Çocuklarımızın tarih bilincini geliştirmek adına bu tür etkinliklerin düzenlenmesi mutluluk vericidir. Bu vesile ile “Atatürk İlke ve İnkılapları” kitabını da hediye etme fırsatı da bulduk. Öğrencilerin düzenledikleri bu etkinlikte onlarla beraber olmaktan dolayı çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>