GELİŞİM VE DOĞA ‘ENGELLERİ KALDIRDI’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Şampiyonu İskenderun Engelliler Basket Takımı oyuncuları, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık taramasının ardından bir araya gelen İskenderun Gelişim Hastanesi Yönetimi ve İskenderun Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisi Öğrencileri, engelli sporcuların 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

HERHANGİ BİR ARALIK’TA DEĞİL, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
‘Herhangi bir Aralık’ta değil, her zaman yanınızdayız’ sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden İş Yeri Hekimi Dr. Cengiz Gündüz, sporculara sağlık hizmeti sunmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.
Bölge sporuna önem verdiklerini ifade eden Başhekim Dr. Ömer Suha Caymaz, takıma başarılar dileyerek, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi olarak, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.
İskenderun Doğa Koleji Halkla İlişkiler Müdürü İnayet Dingiltepe de, engelli sporcuların gününü kutlayarak, İskenderun Engelliler Basket Takımının her zaman yanında olacaklarını belirtti.

GELİŞİM HASTANESİ ‘ENGELLİ DOSTU’ OLACAK
Hastane olarak, ‘Engelliler açısından ulaşılabilir hastane’ projesiyle ilgili çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Direktörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, bu anlamda engellilerin hizmet almasını kolaylaştıracaklarını vurguladı.
Prof. Dr. Tekinsoy, “İskenderun Gelişim Hastanesi’ni, bu süreç itibariyle ‘engelli dostu hastane’ haline getirmek için çalışmalara başlayacağız ve engelli vatandaşlarımıza karşı görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bu anlamda, engelli bireylerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlemelere gideceğiz. Unutulmamalıdır ki; hepimiz bir engelli adayıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulunarak, sporculara desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

‘BİZE ÖNEM VERDİĞİNİZ İÇİN MUTLUYUZ’
Dokuz yıldan bu yana kulüp olarak engelli bireyleri spora kazandırmaya çalıştıklarını ifade eden İskenderun Engelliler Spor Kulübü Takım Kaptanı Umut Akbay ise, sporculara sağlık hizmeti sundukları için hastane yönetimine teşekkürlerini sunarak, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Doğa Koleji’nin katkılarıyla engelli arkadaşlarımıza yapılan sağlık taramasından dolayı çok mutluyuz. Sporcu arkadaşlarımızı hatırladıkları ve önem verdikleri için, hastane ve okul yönetimine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çocukluğumuz çok zor şartlarda geçti. Birçoğumuz sınıflarından çıkamadan, top oynayamadan okulu bitirdi. Bu psikoloji gerçekten çok farklı. Sporcu olmak zor iş, engelli bireyi sporcu yapmak çok daha zor bir iş. Amacımız, engelli bireyleri spor yoluyla hayata kazanmaktır” dedi. Konuşmaların ardından engelli sporculara hastane yönetimi tarafından, ‘Check Up Katılım Belgesi’ verildi. Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>