KİTAP HER YERDE OKUNMALI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’da birçok kurum ve kuruluş, Atatürk Anıt alanında kitap okuma etkinliği ile bir araya geldi. İskenderun Halk Kütüphanesi, Gençlik Merkezi, İskenderun Teknik Üniversitesi ve Yükseliş Koleji’nin desteğiyle düzenlenen kitap okuma etkinliğine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, STK temsilcileri ve birçok kurum müdürü katıldı. Üniversite öğrencilerinden, lise ortaokul ve anaokuluna kadar birçok okulun katıldığı etkinlik, herkes tarafından yoğun ilgi gördü. Kitap okumanın farkındalığını yaratmak için gerçekleştirilen bu etkinliklere sahilde gezen vatandaşlar da katılım gösterdi.İskenderun Kaymakamlığı’nda vakıf toplantısı için bir araya gelen kurum müdürlerini alarak anıt alanına gelen İskenderun Kaymakamı Soytürk de burada öğrencilerle sohbet ederken, hep birlikte kitap okudular. Kitap okumanın çok önemli olduğuna vurgu yapan öğrenciler, “Burada olmaktan çok mutluyuz, herkesin kitap okuması lazım” dediler.

İLGİ GİDEREK ARTIYOR
Kitap okuma alışkanlığını yaymak için geleneksel hale getirilen bu etkinlikle ilgili kısa açıklamalarda bulunan Halk Kütüphanesi Müdiresi Harika Leyla Yaman, “Bu etkinlikle insanların kitap okuma alışkanlıklarını daha yükseğe taşımak istiyoruz. Çalışmalarımız sürüyor” dedi. İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ise “Her yıl yaptığımız bu çalışmaya katılım giderek artıyor. Üniversitenin ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımı ile kitap okuma etkinliğimiz daha da iyiye gidecek” açıklamasını yaptı. İskenderun Teknik Üniversitesi’nden Nuriye Güreş ise, “Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kitap her yerde okunmalı, bu nedenle bizlerde burada bulunuyoruz” dedi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>