İLK MAÇI ALDIK!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Metin Alparslan Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Kupası müsabakaları İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda başladı.
Aralarında Beşiktaş ve Kardemir Karabük Spor gibi köklü kulüplerinde olduğu 8 takım ile birlikte toplamda 200 kişilik bir kafile İskenderun’a geldi.
Fair play çerçevesinde, kazananın centilmenlik ve dostluk olacağı müsabakalar olması temennisinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şenöz, “Dışardan Hatay’da sanki bir savaş hali varmış gibi bir izlenim olması bizleri üzüyor. Bazı federasyonlar spor da önemli etkinlikleri buraya vermektedirler. Birkaç ay önce de Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından Artistik Cimnastik Erkekler Cimnastlig 2. Hafta Müsabakaları ve Küçükler 2. Etap Türkiye Şampiyonası, Tekvando Şampiyonası Antakya’da, U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri ise İskenderun’da ve en son olarak bu günkü şampiyonayı buraya vererek Hatay’daki yanlış olan bu algının yıkılmasına vesile olmuşlardır. Federasyon yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

‘EVLERİNE KAPANMADILAR, SPORCU OLDULAR’
“Burada yüzlerce sporcumuzu tebrik ediyorum onlar evlerine kapanmadılar, sportif aktivitelere katıldılar” diyen İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, “Bu azimleri ile sporcu oldular, milli takımlara girdiler. Kimi zaman kazandılar, kaybettiler. Sevinç ve heyecan yaşadılar. Ben bu tercihlerinden dolayı sporcu kardeşlerimi kutluyorum. Bunlara bu imkanları sağlayan, spor salonları açan kurumlarımıza Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüklerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonların kentimizde yapılması da bizleri son derece mutlu etmiştir. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
Turnuvaya adı verilen Metin Alparslan’ın oğlu Gökhan Alparslan da babasının böyle bir organizasyona verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Hayatımda en büyük gurur ve onur verici bir şey. Bundan dolayı tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
2017-2018 sezonu Metin Alparslan Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Kupası müsabakaları öncesinde tüm takımlara protokol tarafından plaket takdim edilirken, turnuvanın İskenderun’da yapılmasından dolayı emeği geçen tüm kurum amirlerine de teşekkür plaketi verildi. İskenderun’da gerçekleştirilen turnuvanın ilk maçı ise müsabakalarda İskenderun’u temsil eden TürkiyeTekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig Şampiyonu olan İskenderun Engelliler Spor Kulübü ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü arasında oynandı. Maçı İskenderun Engelliler Spor Kulübü 79-53 kazandı. Turnuva 8 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>