DR. ÇOLAKOĞLU, ARSUZ’DA İLK DOĞALGAZ ABONESİ OLDU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Yaklaşık iki ay önce temeli atılan 20 kilometrelik altyapı imalatıyla doğal gaz şebekesinden ilk abonelik işlemi yapılarak, Karaağaç Mahallesi’nde birinci etap bölgesine doğal gaz verilmeye başlandı. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Aksa Doğal Gaz Bölge Müdürü Metin Ceyhan ve vatandaşların katıldığı törenle, sembolik olarak ilk abonelik CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Uzman Doktor Ender Çolakoğlu’nun konutuna yapıldı.
Arsuz halkına verdikleri sözleri tutmanın mutluluk ve heyecanını yaşayan Belediye Başkanı Nazım Culha ve ekibi, hiç programda olmamasına rağmen, EPDK’dan bütçe ayrılmasını sağlayarak Aksa Doğal Gaz şirketinin Arsuz’da doğal gaz yatırımını gerçekleştirmesinin heyecanını yaşadı. Arsuz’da ilk doğal gaz aboneliği konutuna yapılan Uzman Doktor Ender Çolakoğlu ise yaptığı açıklamada, iki ay önce yapılan temel atma töreninde bu kadar kısa sürede biteceğini hiç tahmin etmediğini belirterek, Arsuz’a bu önemli hizmetin gelmesinin mimarı Belediye Başkanı Nazım Culha ve AKSA Doğal Gaz şirketi Bölge Müdürü Metin Ceyhan’a teşekkür etti ve sözlerine şöyle devam etti. “Yaklaşık 60-65 gün önce temeli atıldığında bu bölgede yaşayan bir sakin olarak 2 ay sonra gaz verileceği söylendiğinde işin doğrusu ‘acaba’ sorusunu sormuştum kendi kendime ama gerek Başkan Culha’nın süreçten önceki gayretleri hem de inşaat başladıktan sonraki işe bakış açısını gördükten sonra Aksa’nın profesyonel yetkililerinin, bölge müdürünün ve yerel çalışanlarının çalışma hızını gördükten sonra bu ‘acaba’ sorusu kalkmıştı. Bu ‘acaba’ sorusunun kalktığı bir günü yaşıyoruz. Bugün itibari ile gazın verildiğini geçen hafta öğrenmiştik. Site sakini olarak çok memnunuz çok mutluyuz bu durumdan. Çağımızın gereksinimlerine uygun bir ısınma sistemi ile ihtiyaçlarımızı gidereceğiz.”
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>