AĞAÇLAR BUDANIYOR, ARAZİ TEMİZLENİYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Palmiye ağaçlarının yakılmasıyla gündeme gelen eski Karayolları arazisi içerisindeki ağaçların bakımı alınan izinler doğrultusunda yapılıyor. İskenderun Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Aylin Selçuk nezaretinde, ekiplerin kent genelindeki parkların temizlik işlemleri devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Selçuk, bir yandan parkların bakım ve onarımlarını yaptıklarını belirterek diğer yandan da temizlik çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

‘ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ’
Konu ile ilgili bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, çevreye her zaman büyük önem verdiklerini belirterek, “Çeşitli nedenlerle oluşan görüntü kirliği nedeni ile kent genelindeki tüm parklarda ve yeşil alanlarda temizlik çalışmaları yapılıyor. Ekiplerimiz ilk önce çöp, moloz ve kırılan ağaç dallarını temizlik çalışmalarını yaparken daha sonrada kepçe ve kamyonlarla ıslah çalışması yapıyor” dedi. Eski Karayolları arazisi içerisinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Seyfi Dingil, “Diğer yandan ağaç budama işlemlerimiz devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, cadde, sokak ve parklarda ağaç budama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kentin farklı bölgelerindeki yeşil alan, park ve özellikle yol kenarlarında bulunan ağaçların trafik açısından tehlike arz etmesi ve görüş alanını kapatılması yüzünden ekiplerimiz budama çalışmalarına devam edecek” diye konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>