PALMİYE KUNDAKÇISI SERBEST!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’un oksijen deposu Karayolları eski arazisi içerisinde bulunan palmiye ağaçlarına yönelik kundaklama olayı ile ilgili polis bir şüpheliyi gözaltına almasının ardından çıkartıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Son bir haftadır kent gündemini oluşturan Karayolları eski arazisi içindeki palmiyelerin yakılma olayı çevre sakinleri ile vatandaşın büyük tepkisini çekti. Geçen hafta Karayolları eski arazisinde park halindeki araçların camlarının kırılmasıyla başlayan olayların seyri palmiye kundaklamaya döndü.İskenderun’un betona teslim olan kent merkezinde yeşil ve tek nefes alınacak oksijen deposu konumundaki Karayolları eski arazisi üzerine geçen haftadan itibaren bir gizli el tarafından hemen hemen her gün peş peşe palmiye ağaçları ateşe verildi.Her gün yakılan palmiyeler İskenderun halkını ayağa kaldırdı, olayın devam etmesi üzerine İskenderun Kaymakamının talimatı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Karayolları bölgesinde çalışmasını derinleştiren polis bölgede pusuya yatarak palmiye ağaçlarını yakan kişi veya kişileri yakalamaya odaklandı. Yapılan çalışma sonucunda palmiye ağaçlarını yaktığı iddiasıyla bir şüpheliyi polis parkta yakalayarak gözaltına aldı.İskenderun Asayiş Büro amirliğinde sorgulanan, iki ağacı kendisinin yaktığını ve psikolojisinin bozuk olduğunu ifade ettiği öğrenilen şüpheli K. O. isimli kişi savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

İKİNCİ KUNDAKÇI MI VAR!
Bu arada polisin palmiye ağaçlarını yaktığı iddiasıyla bir şüpheliyi gözaltına aldığı gece, Karayolları eski arazisinde yine bir palmiye ağacı ateşe verildiği bildirildi. Şüpheli K.O.’nun yakalandığı günün gecesi bir kez daha palmiye yakılması, ikinci bir kundakçının daha olduğu ortaya çıktı. Polisin ikinci kundakçı şüpheliyle ilgili bazı ipuçlarına ulaştığı ve yakalanması için çalıştığı edinilen bilgiler arasında.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>