MARKALAR UYARLANABİLİR OLMALIDIR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve ABİGEM İşbirliği ile ‘Markalaşma Süreci ve Yönetimi Semineri’ düzenlendi. İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda düzenlenen seminerde, Marka Danışmanı Derya Celbiş, sinevizyon destekli olarak İTSO üyelerine ve katılımcılara bilgiler verdi. Eğitim seminerinde Marka ve Markalaşma kavramları, Marka özellikleri, stratejik marka konumlandırma ve marka iletişimi ile ilgili bilgiler veren Marka Danışmanı Derya Celbiş; “Firmaların tanıtılması, ürünlerin pazarlanmasında reklam, tanıtım ve markalar önemli yer tutmaktadır. Marka adının belirlenmesi sürecinde markalar uyarlanabilir olmalıdır. Bir marka ismi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli bir husus da gelecek dönemlerde ürün hakkında eklenecek ürünler için uygulanabilir olmasıdır. Markaların Uluslararası alanda uygulanabilirliğine dikkat edilmelidir. Etkin markalı ürünler özelliklerini yansıtmalı. Tanıtımına destek olmalıdır. Markayı hatırlatmaya ve markanın tanınırlığının sağlanmasına yardımcı olmalıdır. Rakiplerinden kolayca ayırt edilebilir olmalıdır. Tüketiciler tarafından kolayca anlaşılabilir olmalıdır. Değişen koşullara göre kolayca uyarlanabilir, güncelleştirilebilir olmalıdır. Uluslararası alanda kullanılacak ise seçilen tarzın tüketiciye göndereceği anlamların evrensel bir içerik taşımasına dikkat edilmelidir” dedi.
Marka Danışmanı Derya Celbiş seminerde, markalar, reklam ve tasarımlarla ilgili örnekleri görsel olarak anlatarak de teknik bilgiler verdi. Eğitim seminerine, İTSO Muhasip Üye Necat Özkaya, İTSO Meclis üyeleri, ABİGEM yetkilileri ve meslek erbapları katıldı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>