BAKAN TÜFENKCİ, ‘FARKLI BİR HATAY GÖRECEĞİZ’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Antakya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, HESOB’u ziyaret etti, çarşı merkezinde esnafın hal hatırı sordu. Bakan Tüfenkci Hatay ekonomisinin farklı bir noktaya geleceğinin müjdesini vererek, “Gerek yatırımlarımızla, organize sanayilerimizle, gerek sınır kapılarımızdaki bu sıkıntıları kısa zamanda çözerek Hatay hak ettiği yere gelecek” dedi.

‘HATAY HAKETTİĞİ YERE GELECEK’
Bir dizi ziyaret için Hatay’a gelen Bakan Tüfenkci, Uzun Çarşı’yı ziyaret edip esnafa gül dağıtarak, sorunlarını dinledi. Mehmet Ali Yılmaz isimli bir ayakkabı üreticisi Bakan Tüfenkci’ye kundura cinsi ayakkabı hediye ederken, bir bıçakçı ise bıçak takımı hediye etti.
Daha sonra Kurşunlu Han’ı ziyaret eden Bakan Tüfenkci, Ahmediye Camii avlusunda da esnaflarla oturup sohbet etti. Sınır sorunlarının çözülüp Hatay ekonomisinin yeniden canlanacağının müjdesini veren Tüfenkci, “Esnaflarımız bu ekonominin temel omurgalarından birisidir. Esnaf kardeşimiz hep huzurdan, barıştan yana oldu. Aş ve iş derdinde oldu. Biz esnafa her türlü desteği verme noktasında neler yapabiliriz bununla ilgili önerilerinizi hayata geçirmek istiyoruz. Burada yaptıklarımızı saymak istemiyorum. Gerçekten Hatayımız bölgemizin parlayan yıldızlarından bir tanesi. Çok değil, 5-6 yıl sonra farklı bir Hatay’ı göreceğiz. Gerek yatırımlarımızla, organize sanayilerimizle, gerek sınır kapılarımızdaki bu sıkıntıları kısa zamanda çözerek Hatay hak ettiği yere gelecek. Bundan da esnaf kardeşlerimiz faydalanacak. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece yapamayacağımız hiçbir şey yok” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, daha sonra Antakya Belediyesi’nin yapmış olduğu aşureyi vatandaşlara dağıttı. 
Esnaf ziyaretinin ardından Hatay Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Konferans Salon’unda ki toplantıya katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent esnaflarla bir araya geldi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>