KAYMAKAM SOYTÜRK, ‘HEYECANIMIZI ASLA YİTİRMEYECEĞİZ’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, “Barış ve hoşgörü kenti İskenderun’a ve kadirşinas İskenderun halkına hizmet edecek olmamın mutluluk ve heyecanını gönülden yaşıyorum” diyerek, önemli semajlar verdi. Soytürk, “İskenderun Kaymakamlığı olarak; İlçemizde daha önce görev yapan meslektaşlarımın hizmetlerine ilave yaparak eğitim, sağlık, spor, turizm, ticaret, sanayi, tarım ve toplumsal kalkınma v.b. birçok konularda daha ileri seviyeye taşımayı hedef edinmek suretiyle hizmet paydaşlarım ile birlikte çalışmalarımızı gayretle sürdüreceğiz” diyerek, “Bu hedef doğrultusunda; Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden optimum bir şekilde yararlandığı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda ve daha kaliteli bir eğitim-öğretim gördüğü, vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel hizmetlerden en üst düzeyde istifade ettiği, daha müreffeh bir İskenderun oluşturmak üzere çaba sarf edeceğiz. İlçemizi her geçen gün daha iyiye ve daha güzele doğru taşımak için tüm kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde büyük bir özveri gösterilecek ve kamu hizmetlerini sunarken, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dürüst, şeffaf ve tarafsız bir yönetim anlayışıyla vatandaşlarımızı kucaklamak, temel ve vazgeçilmez ilkemiz olacaktır. Eğitimli, bilgili, kültürlü ve fedakar mesai arkadaşlarımın da katılımları ve bir ekip ruhuyla kaynaklarımızı optimum şekilde kullanarak ve uygun zaman planlaması yapılarak, bilgi çağının imkanlarını kullanarak, kendimizi gelişme ve yeniliklere uyarlayarak, personelin motivasyonunu artırarak, güler yüz, tatlı dil ilkesine bağlı kalıp, eşit, tarafsız, dürüst ve şeffaf bir yönetim sergilemek suretiyle devlete duyulan güveni en üst seviyede tutmak en önemli hedefimizdir” dedi.

‘EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ EMNİYET VE ASAYİŞİ TEMİN ETMEKTİR’
Kaymakam Soytürk, “Bizler için en önemli başarı ve en önemli mutluluk; İskenderun Halkına etkin ve süratli hizmet sunmaktır. İlçemizin gelişme hızına yeni bir ivme kazandırmaktır. İlçemizde daima devletin gülümseyen yüzü, şefkat yüzü ve sıcak yüzü olmaya gayret göstererek, hizmetlerimizi hassasiyetle sürdüreceğiz. Zira devlet-millet kaynaşmasının olmazsa olmazı budur. Bizim devlet geleneğimiz “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” felsefesi üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla vatandaş/insan odaklı bir yönetim anlayışını benimsiyor ve en önemli görevimizin ilçede emniyet ve asayişi temin etmek, halkın mal ve can güvenliği ile huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Zira, hizmet eden kamu görevlilerinin aziz milletimiz tarafından daima hayırla yad edildiğini, insanlarımızın çok vefakar olduğunun bilincindeyiz. Elbette bazı zorluklarımızın ve zorlandığımız anların olacağı muhakkaktır. Fakat şartlar ne olursa olsun, hizmete müteallik şevk ve heyecanımızı asla yitirmeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi her daim birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi, saygı, samimiyet, hoşgörü, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu bir ortamda yaşayacağız. Bu duygu, düşünce ve temennilerimle kadirşinas İskenderun Halkına sevgi ve saygılarımı sunar, mutlu yarınlar dilerim” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>