İSKENDERUN’DA MESCİD-İ AKSA PROTESTOSU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun ilçesinde İsrail’in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatması protesto edildi. Anadolu Gençlik Derneği, İHH İnsani Yardım Derneği, Eğitim Bir Sen, Saadet Partisi, Hüda Par, Hizmet Vakfı, İlim Der, Peygamber Sevdalıları, HASİP ve İlim Yayma Cemiyeti, Mescid-i Aksa Platformu oluşturdu. İskenderun Boyacılar Parkı’nda cuma namazı çıkışında toplanan Mescid-i Aksa Platformu üyeleri ve vatandaşlar İsrail aleyhinde sloganlar attı.
Platform adına açıklama yapan AGD İskenderun Temsilcisi M. Zahit Emir, İslam-Müslüman kimliğini öne çıkararak tanıtan sivil toplum kuruluşlarından medya kuruluşlarına birçok yapının uzun bir süredir İsrail’in küstahlıkları konusunda sessiz kalışının ibretlik olduğunu söyledi. Emir, İsrail’in varlığına alışmanın, İsrail ile normalleşmeyi kabul etmenin, İsrail’in zulmünü görmezden gelmenin her Müslüman için utanç verici bir durum olduğunu belirtti.Basın açıklaması sırasında vatandaşlar da İsrail aleyhine protestolar gerçekleştirdi. Açıklamaya, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve yönetim kurulu ve bazı belediye meclis üyeleri katıldı. 
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>